Anasayfa > DİZİ > 'Hakan: Muhafız' dizisinin Leyla'sı rekorları altüst etti
'Hakan: Muhafız' dizisinin Leyla'sı rekorları altüst etti

'Hakan: Muhafız' dizisinin Leyla'sı rekorları altüst etti

25.12.2018 14:59 12 14 16 18 yazdır
IMDb Starmetre ve Moviemetre sonuçlarına göre, 'Hakan: Muhafız' dizisinin Leyla'sı Ayça Ayşin Turan, dünyadaki 11 milyon oyuncu arasında 42'nci olarak tüm zamanların rekorunu kırdı.
Socipol'ün verilerine göre, Netflix'in ilk Türk dizisi olarak yayına başlayan Hakan: Muhafız (The Protector), IMDb puanlamasında tüm dünyada 5 milyon proje arasında 10. sırayı alarak tüm zamanların en iyi IMDb sıralamasına sahip Türk yapımı olma rekorunu geliştirdi.

The Protector'un başrol oyuncularından Ayça Ayşin Turan, tüm dünyada 11 milyon oyuncu arasında 42. olarak Türk oyuncuların yaptığı en iyi dereceyi yaptı. Geçen hafta 1943. olarak kariyerinin en iyi sıralamasını yapan Turan, kırılması zor bir rekora imza atarak tüm dünyada 42., Türk oyuncular içinde de 1. oldu.

Büyük bir prestij göstergesi kabul edilen ilk 10.000 ismin arasına, The Protector, uluslararası bilinirliği sebebiyle tam 9 oyuncusunu birden soktu.

The Protector'ün başrol oyuncusu Çağatay Ulusoy 159., Hazar Ergüçlü 98. oldu.

Tüm bu sıralamalar oyuncularının kariyerlerinin en iyi sıralamaları ve her üç sıralama da bugüne kadar Türk oyuncuların henüz ulaşamadığı sıralamalar oldu.

KIVANÇ TATLITUĞ, ELÇİN SANGU VE FARAH ZEYNEP ABDULLAH DA LİSTEDE

The Protector ile birlikte Çarpışma dizisinin ve Şampiyon filminin oyuncuları da ilk 10.000 içinde kendilerine yer buldular. Kıvanç Tatlıtuğ, Elçin Sangu, Farah Zeynep Abdullah gibi isimler de ilk 10.000 isim arasında yer aldı.

Tüm zamanlarda ilk defa dünyadaki ilk 10.000 isim arasına tam 23 isim girdi. Bu, uzun zamandır Türk oyuncuların yakaladığı en yüksek başarı oldu. İlk 20.000 isim arasında ise 54 oyuncu yer alıyor.

HALUK BİLGİNER 9'UNCU, BELÇİM BİLGİN 16'NCI

The Protector dizisinde sadece son bölüm küçük bir rol ile yer alan Saygın Soysal, Burçin Terzioğlu ve 2. sezonda kadroya dahil olacağı konuşulan Boran Kuzum da sıralamada yükseldiler.

IMDb listelerinin daimi birincisi Kıvanç Tatlıtuğ, 2272. olarak Türk oyuncular içinde 5. sırada yer aldı. Listenin her zaman ilk 3'ü içinde görmeye alışık olduğumuz Haluk Bilginer 9, Belçim Bilgin globalde ilk 10.000 isim arasında olmasına rağmen Türk oyuncular içinde 16. olabildi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri