Anasayfa > GÜNDEM > Ölüm yıldönümünde Barış Manço'ya sevgi seli

Ölüm yıldönümünde Barış Manço'ya sevgi seli

03.02.2019 17:28 12 14 16 18 yazdır
20 yıl önce hayatını kaybeden usta müzisyen Barış Manço, ölüm yıldönümünde eşi, çocukları ve çok sayıda hayranının katılımıyla mezarı başında anıldı.
Ölüm yıldönümünde Barış Manço'ya sevgi seli
Rock müziğinin önde gelen isimlerinden Barış Manço, ölümünün 20. yıldönümünde eşi, çocukları ve çok sayıda hayranının katılımıyla mezarı başında anıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ölümünün 20. yıldönümü nedeniyle Kadıköy ve Beşiktaş'tan mezarın bulunduğunu Kanlıca'ya vapur kaldırdı.

Vapur, önce Kadıköy İskelesi'nde bekleyen sanatçının eşi Lale Manço Ahıskalı ve çocukları Doğukan ve Batıkan Manço ile hayranlarını aldı. Ardından Beşiktaş İskelesi'ne yanaşan vapur, sanatçının burada bekleyen hayranlarını alarak Kanlıca'ya doğru yola çıktı. Hıncahınç dolan vapurda sanatçının çok sayıda hayranı ayakta yolculuk yapmak zorunda kaldı.BATIKAN MANÇO: "BİZLERİ ÇOK GURURLANDIRDINIZ"

Öğrenciler ve İzManço isimli müzik grubu, yolculuk boyunca sanatçının eserlerini seslendirdi. Sanatçının eşi ve oğulları burada kısa birer açıklama yaptı. Eşinin hayranlarına seslenen Lale Manço Ahıskalı, "Sizleri çok seviyoruz" dedi. Babasını tam 20 yıl önce bugün defnettiklerini belirten Batıkan Manço da, "Bizleri çok onurlandırdınız, gururlandırdınız. Çok sağ olun" dedi.

Vapurun Kanlıca İskelesi'ne yanaşması ile mezarlığa gidildi. Hayranları, mezara karanfiller bıraktı. Atatürk'ün bir posteri de mezarın üzerine serildi. Sanatçının mezarı başında, sanatçının eşi ve çocuklarının katılımı ile Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi. Sanatçının bazı hayranlarının duygulu anlar yaşadığı görüldü.LALE MANÇO: "BURADA O KADAR ÇOK ÇOCUK VAR Kİ"

Lale Manço Ahıskalı, anmanın ardından, "Ne kadar büyüdüğünü düşünüyorum; sevginin de, ailenin de, kalplerin de. Çünkü burada o kadar çok çocuk var ki. Biraz önce biri 'Ben geldiğimde çocuktum, çok ağlamıştım, hatırlıyor musunuz beni' dedi ve ilk çocuğuyla geldi. Bu bir sanatçının ulaşabileceği en büyük mertebe diye düşünüyorum. Ruhu şad oluyor gerçekten" dedi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri