Anasayfa > DİZİ > İlber Ortaylı'dan 'Abdülhamid' dizisine tepki: 'Böyle bir devir yok'
İlber Ortaylı'dan 'Abdülhamid' dizisine tepki: 'Böyle bir devir yok'

İlber Ortaylı'dan 'Abdülhamid' dizisine tepki: 'Böyle bir devir yok'

28.12.2018 00:49 12 14 16 18 yazdır
TRT'de yayınlanan 'Payitaht: Abdülhamid' dizisini eleştiren Prof. Dr. İlber Ortaylı, "Böyle bir Abdülhamid yok, böyle bir devir de yok" dedi.
CNN Türk ekranlarında yayınlanan, Deniz Bayramoğlu'nun sunduğu Gündem Özel programında Payitaht: Abdülhamid dizisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. İlber Ortaylı, Sultan Abdülhamid dönemindeki tarım politikasını, "Onun yaptığı reformlarla, gelişen dışarıya açılan ordusunu besleyen bir tahıl üretimi maalesef aradan yüzyıl geçmeden bizim çok demokratik hükümetlerimiz tarafından yerle yeksan edilmiştir. 10 sene evvel sattığı mahsulatı şimdi başka yerlerden alıyor, bu şaşılacak bir şey" sözleriyle ifade etti.

"HİÇ RENK VERMEYEN BİR PADİŞAHTI"

"Son derece suskun, tedbirli konuşan, hiç renk vermeyen, belki ses tonuyla bile öyle olan bir padişahtı" dediği Abdülhamid'i en iyi canlandıran kişinin Nahit Sırrı Örük olduğunu da sözlerine ekledi.

"OSMANLI PADİŞAHI KONSOLOS FALAN DÖVMEZ"

Bugünlerde yayınlanan Abdülhamid dizisi için, "Dizi için konuşmayalım, gücenirler... Böyle bir Abdülhamid yok, böyle bir devir de yok" diyen Ortaylı, daha önce de çok konuşulan, sultanın konsolosa tokat attığı sahneyi, "Osmanlı padişahı konsolos falan dövmez, sadece bir şeyhülislamımız bir konsolosu dövdürttü, eline sağlık" sözleriyle eleştirdi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri