Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Bu kütüphaneler 24 saat açık

Bu kütüphaneler 24 saat açık

01.03.2019 02:16 12 14 16 18 yazdır
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı 'hiç kapanmayan kütüphane' sayısı 5'e çıktı.
Bu kütüphaneler 24 saat açık
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) 2014'te ilk kez Taksim'deki Atatürk Kitaplığı'nda başlattığı 'Hiç Kapanmayan Kütüphane Projesi' kapsamında 7 gün 24 saat açık kalan kütüphanelerin sayısı, İstanbulluların yoğun ilgisi ve talebi üzerine kentin birçok ilçesinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

Kartal Muallim Cevdet ve Ümraniye Süheyl Ünver kütüphanelerinde geçtiğimiz günlerde başlatılan 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet uygulamasının ardından, Başakşehir Rasim Özdenören ve Fatih Ahmet Kabaklı kütüphaneleri de 24 saat hizmet vermeye başladı.

ÜMRANİYE, FATİH, KARTAL VE BAŞAKŞEHİR KÜTÜPHANELERİ

Ümraniye Süheyl Ünver Kütüphanesi'nde 35 bin, Fatih Ahmet Kabaklı Kütüphanesi'nde 32 bin 329, Kartal Muallim Cevdet Kütüphanesi'nde 20 bin 378, Başakşehir Rasim Özdenören Kütüphanesi'nde ise 19 bin 555 kitap yer alıyor.

DERGİ VE GÜNLÜK GAZETE ABONELİĞİ

Dergi ve günlük gazete aboneliği bulunan kütüphanelerde öğrencilere, fotokopi ve ücretsiz internet imkânı da sunuluyor. Ayrıca, gece ders çalışmaya ve araştırma yapmaya gelen öğrencilere çeşitli ikramlarda da bulunuluyor.

24 SAAT KESİNTİSİZ HİZMET

Bu 4 kütüphanenin de 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başlamasıyla İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü'ne bağlı 'hiç kapanmayan kütüphane' sayısı 5'e ulaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin 21 halk ve çocuk kütüphanesi bulunurken, bu kütüphanelerin bir kısmı haftanın 7 günü saat 20.00'ye, bir kısmı ise saat 22.00'ye kadar açık kalıyor.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri