Anasayfa > GÜNDEM > Aytaç Arman'ın vefatının ardından ünlü oyuncular ne dedi?

Aytaç Arman'ın vefatının ardından ünlü oyuncular ne dedi?

28.02.2019 00:51 12 14 16 18 yazdır
Yeşilçam’ın usta oyuncusu Aytaç Arman'ın ani ölümü, Türkan Şoray'dan Cüneyt Arkın'a, Perihan Savaş'tan Hale Soygazi'ye oyuncu arkadaşlarını yasa boğdu.
Aytaç Arman'ın vefatının ardından ünlü oyuncular ne dedi?
TÜRKAN ŞORAY: "İNSANLARA KARŞI ÇOK SAYGILI VE SEVGİ DOLUYDU"

Türkan Şoray, Aytaç Arman ile Vukuat Var ve Gönderilmemiş Mektuplar adlı iki filmde rol aldığını belirterek, "Biri çok gençlik dönemimizde, biri de olgunluk dönemimizdeydi. Aytaç Arman hem gerçekten işine karşı çok saygılı, disiplinli, hem de insanlara karşı çok saygılı ve sevgi doluydu. Çok değerli bir aktördü, işini çok severdi. Çok ama çok üzgünüm, hepimizin başı sağ olsun" ifadelerine yer verdi.

CÜNEYT ARKIN: "O KADAR GÜZEL VE SAMİMİ BAKARDI Kİ..."

Sanatçı Cüneyt Arkın ise üzüntüsünü şu sözlerle ifade etti:
"Çok üzüldüm, inanamadım. O kadar güzel bir hatıra bırakmış demek ki, içim yandı duyduğumda. Çok zarifti. Çok sade ve inceydi. Benim oğlumu oynardı. Harika bir beyefendiydi. O kadar güzel ve samimi bakardı ki âdeta içim güzelleşirdi. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

HALE SOYGAZİ: "ÇOK ÜZGÜNÜM"

Oyuncu Hale Soygazi, Türk sinemasının büyük bir değerini kaybettiğini ifade ederek, "Çok sevdiğim bir arkadaşımdı. Çok üzgünüm. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı.

FİLİZ AKIN: "BİR VARMIŞ, BİR YOKMUŞ MİSALİ İŞTE"

Sanatçı Filiz Akın da duygularını şu sözlerle aktardı:
"Hâlâ onu kaybettiğimize inanamıyorum. Daha doğrusu inanmak istemiyorum. Ödül törenlerinde karşılaşırdık. Hâlâ yakışıklı, hâlâ o kadar gençti ki. Bir varmış, bir yokmuş misali işte. Film şeridi gibi geçiyor gözümüzün önünden hayat."

PERİHAN SAVAŞ: "KALBİMDE SAKLADIM SENİ DE"

Oyuncu Perihan Savaş da çok üzgün olduğuna işaret ederek, "Ah be arkadaşım, ah canım sen de mi? Kalbimde sakladım seni de. Yolun ışık, melekler yoldaşın, mekânın cennet olsun" dedi.

SELDA ALKOR: "GÜLE GÜLE ARKADAŞIM"

Oyuncu Selda Alkor ise şu ifadeleri kullandı:
"Sen de mi sevgili Aytaç? Güle güle arkadaşım. Bu yaprak dökümünün sonu yok maalesef. Nurlar içinde git. Ailene, seni sevenlere, tüm geride kalanlara, sabırlar diliyorum. Türk sineması çok değerli bir aktörünü, çok önemli değerini kaybetti. Hepimizin başı sağ olsun."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri